Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

24 czerwca 2018 r.
19:12

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Konferencja Lubelski Wzór w Lublinie odbyła się po raz czwarty. To wydarzenie, które łączy branżę kreatywną z biznesem, stawiając na integrację środowisk, edukację i promocję dobrych praktyk w zakresie realizacji wspólnych przedsięwzięć i podnoszenia konkurencyjności lubelskich przedsiębiorstw.

– Projekty nie powstają w próżni, ale są wynikiem owocnej współpracy projektanta i firmy. Tylko wzajemne zrozumienie, sumienna praca oraz obopólna chęć stworzenia czegoś wyjątkowego  sprawia, że z powodzeniem udaje się zaprojektować i wdrożyć projekty na wysokim poziomie. Statuetka Lubelski Wzór nagradza właśnie takie wzorcowe przykłady współpracy przedsiębiorstw z branżą kreatywną – mówi Mateusz Kunkiewicz, prezes Fundacji Rozwoju Designu LuCreate.

Tegoroczni laureaci drukarnia Petit oraz Kolektyw Kilku.com. Razem stworzyli liczne realizacje z zakresu projektowania wydawniczego, które wpisują się w ideę Lubelskiego Wzoru. Bezkompromisowe i nowatorskie podejście kilku.com do projektowania pięknych książek w połączeniu z pasją, doświadczeniem i zapleczem technologicznym drukarni Petit zaowocowało realizacjami na światowym poziomie. Kolektyw Kilku to zespół projektowy, który zajmuje się projektowaniem książkowym, identyfikacją wizualną, tworzeniem animacji, scenografii czy mappingów. Petit to drukarnia z ponad 20 letnim doświadczeniem, która specjalizuje się w druku książek. Dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz nowoczesnej technologii, Petit jest w stanie sprostać najwyższym wymaganiom projektantów i wcielić w życie nawet najbardziej niestandardowe projekty.

Lubelski Wzór to konferencja, która ma na celu integrację środowisk twórczych i biznesowych oraz wskazanie realnych korzyści płynących z tej współpracy. Podczas wydarzenia projektanci i przedsiębiorcy biorą udział w bezpłatnych panelach dyskusyjnych, prelekcjach i warsztatach. Poruszone w tym roku tematy to między innymi: projektowanie i zmiany w branży meblowej, wycena pracy kreatywnej, rola opakowania w sukcesie rynkowym, trendy w kreowaniu przestrzeni mieszkalnych, „miasto bez reklam”, współpraca na linii społeczność lokalna, firma, projektant. Konferencja to także doskonała okazja, aby poznać portfolio lubelskich projektantów. Swoje wystawy zaprezentowało 23 kreatywnych twórców związanych z architekturą, branżą wnętrzarską, wzornictwem, brandingiem i modą. Wszystkie ekspozycje można oglądać jeszcze przez dwa miesiące w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Organizatorem i pomysłodawcą konferencji Lubelski Wzór jest Lubelska Fundacja Designu LuCreate.

W tym roku w ramach konferencji zainaugurowana została również wystawa z okazji 50-lecia twórczości Bartłomieja Pniewskiego - wybitnego, wielokrotnie nagradzanego projektanta, związanego z Lubelszczyzną. Jest on współautorem największego sukcesu polskiego wzornictwa lat 80’ (wyróżnienie na targach w Hanowerze). Wykonał osobiście lub z zespołem ponad 1000 projektów, wzorniczych, z czego ponad 200 zostało wdrożonych do produkcji przemysłowej.  Od 2005 roku mieszka na stałe w Kazimierzu Dolnym. Związany jest także z lubelskimi uczelniami – Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej i Politechniką Lubelską – gdzie prowadzi wykłady i zajęcia podyplomowe w zakresie wzornictwa przemysłowego. Bartłomiej Pniewski na co dzień wykorzystuje swoje doświadczenie, dbając o rozwój i promocję Kazimierza Dolnego. Jest obecnie prezesem Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego. Wystawę twórczości Pniewskiego można oglądać w Centrum Spotkania Kultur.

Pozostałe informacje

Mozliwe trajektorie lotu sondy Cosmos 482

Radziecka sonda przeleci nad Polską? A gdzie spadnie?

Radziecka sonda COSMOS 482, wystrzelona w przestrzeń kosmiczną w 1972 roku, po 53 latach ponownie wejdzie w atmosferę ziemską. Cały obiekt lub jego fragmenty mogą dotrzeć do powierzchni Ziemi. Moment wejścia sondy w atmosferę ziemską przewiduje się na noc z 9 na 10 maja – informuje POLSA.

9-latka zadławiła się cukierkiem i zmarła. Rzecznik dyscyplinarny chce wyjaśnień od szkoły

9-latka zadławiła się cukierkiem i zmarła. Rzecznik dyscyplinarny chce wyjaśnień od szkoły

9-letnia dziewczynka zakrztusiła się w szkole cukierkiem i zmarła. Sprawą zajmuje się prokuratura i rzecznik dyscyplinarny przy wojewodzie lubelskim.

Konstytucja, flagi i maskotki. Polska ma 11 nowych obywateli
ZDJĘCIA
galeria

Konstytucja, flagi i maskotki. Polska ma 11 nowych obywateli

11 osób - w tym dwójka dzieci - od środy może nazywać się Polakami. Akty obywatelstwa odebrali z rąk wicewojewody Wojciecha Wołocha.

Motor Lublin kontra Piast Gliwice. Kibiców po meczu zabierze komunikacja miejska

Motor Lublin kontra Piast Gliwice. Kibiców po meczu zabierze komunikacja miejska

W piątek, 9 maja, piłkarze Motoru Lublin zmierzą się Piastem Gliwice. Po meczu kibice będą mogli wrócić autobusami, których będzie więcej.

Stare Miasto w Zamościu

Pieniądze, pomysły i projekty. Startuje budżet obywatelski

Do podziału są ponad 3 mln zł. O tym, na co zostaną wydane, zdecydują mieszkańcy. Oni też mogą zgłaszać swoje propozycje do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Zamościa.

Karol Nawrocki: „zdecydowałem o przekazaniu mieszkania na cele charytatywne”

Karol Nawrocki: „zdecydowałem o przekazaniu mieszkania na cele charytatywne”

Karol Nawrocki zwołał konferencję prasowa, na której mówił o swojej pomocy dla pana Jerzego i wątpliwościach, jakie pojawiły się w sprawie mieszkania w Gdańsku. Powiedział też, że razem z żoną Martą podjął decyzję, by „przekazać to mieszkanie na cele charytatywne”.

Kariera w alpinizmie przemysłowym - jak zostać specjalistą od prac wysokościowych?

Kariera w alpinizmie przemysłowym - jak zostać specjalistą od prac wysokościowych?

Praca na wysokości, często w miejscach trudno dostępnych, wymaga nie tylko sprawności fizycznej i braku lęku przestrzeni, ale przede wszystkim specjalistycznych umiejętności i rygorystycznego podejścia do bezpieczeństwa.

Pierwszy taki ośrodek w Polsce. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ma nową placówkę

Pierwszy taki ośrodek w Polsce. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ma nową placówkę

Wykrywanie chorób roślin, reakcja na suszę, skuteczności działania nawozów – do tego służy obrazowanie cyfrowe, które stosuje Centrum Fenomiki Roślin otwarte na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. To pierwszy taki ośrodek w Polsce.

W Bazylice Świętego Piotra w Watykanie kardynałowie uczestniczyli w specjalnej mszy „Pro eligendo papa”, czyli za wybór papieża

Rozpoczyna się konklawe. Jak będzie wybrany nowy papież?

W środę rozpocznie się konklawe, które wybierze 267. papieża. Weźmie w nim udział rekordowa liczba 133 kardynałów elektorów. Drzwi Kaplicy Sykstyńskiej zostaną zamknięte po południu i tego samego dnia odbędzie się jedno głosowanie.

Łosiem, który zranił się prawdopodobnie przeskakując przez przeszkody zajęli się pracownicy ZOO

Przyszedł łoś do przedszkola. Interweniowały służby

Nie wiadomo skąd przyszedł ani jak pokonał ogrodzenie. Faktem jest, że dzisiaj rano po placu jednego z przedszkoli w Zamościu spacerował sobie... łoś.

Wojewoda Komorski straszy posła Moskala prokuraturą: To straszenie mieszkańców
galeria

Wojewoda Komorski straszy posła Moskala prokuraturą: To straszenie mieszkańców

Wojewoda Krzysztof Komorski zwołał pilnie spotkanie z dziennikarzami. Przedstawił na nim dane, które mają obnażyć kłamstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości: Michała Moskala i Mariusza Błaszczaka.

Wyciąg przy zalewie Zimna Woda zacznie działać od 10 maja

Najdłuższy wyciąg do sportów wodnych. Będzie czynny jeszcze przed sezonem

Sezon nad zalewem Zimna Woda oficjalnie ruszy 28 czerwca, ale wcześniej miłośnicy sportów wodnych będą mogli skorzystać z wakeparku z wyciągiem do nart wodnych.

Kierownik USC na wylocie. Ślubów udzieli burmistrz
zmiany kadrowe

Kierownik USC na wylocie. Ślubów udzieli burmistrz

Od sierpnia ślubów cywilnych mieszkańcom gminy Końskowola będzie udzielał burmistrz Mariusz Majkutewicz. Wieloletnia kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Danuta Sułek, otrzymała wypowiedzenie.

Zaginęła Elżbieta Giza. Policja prosi o pomoc

Zaginęła Elżbieta Giza. Policja prosi o pomoc

Policjanci z Opola Lubelskiego poszukują zaginionej Elżbiety Gizy.

Dlaczego warto inwestować w województwie lubelskim?

Dlaczego warto inwestować w województwie lubelskim?

Województwo lubelskie to dziś nie tylko perła przyrodnicza i kulturowa Polski Wschodniej, ale coraz bardziej dynamicznie rozwijający się ośrodek gospodarczy. Dzięki wsparciu Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN, region oferuje inwestorom atrakcyjne warunki rozwoju biznesu, preferencyjne ulgi podatkowe oraz dostęp do nowoczesnej infrastruktury.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium